Slováci si už tretíkrát pripomenú Deň bez dlhov

Odborníci na financie budú na staniciach a ďalších miestach bezplatne radiť,
ako sa zbaviť dlhov

Deň bez dlhov je medzinárodná vzdelávacia akcia, ktorá na Slovensku pripadá na 15. november. Cieľom kampane, prebiehajúcej v Bratislave a Košiciach od 12. do 15. novembra 2015, je zdôrazniť výhody zodpovedného hospodárenia s vlastnými finančnými prostriedkami v porovnaní s komplikáciami, ktoré jednotlivcom i rodinám prináša neuvážené alebo nezvládnuté zadlženie. Na miestach konania akcie budú k dispozícii odborníci na financie, ktorí budú pripravení záujemcom bezplatne poradiť s ich konkrétnymi dlhovými problémami. Téme sa celoročne venuje špecializovaná internetová stránka www.nasedlhy.sk s množstvom rád a tipov, ako sa dlhom vyhnúť či ako ich riešiť. Osobnú dlhovú problematiku je tiež možné v rámci Dňa bez dlhov konzultovať na bezplatnej telefónnej linke 0800 333 700.

Deň bez dlhov na Slovensku už tretíkrát organizuje spoločnosť KRUK Česká a Slovenská republika s.r.o. (KRUK). Informačné stánky Dňa bez dlhov nájdu záujemcovia na autobusovej stanici Mlynské nivy v Bratislave a na autobusovej stanici v Košiciach vo štvrtok a v piatok 12., resp. 13. novembra od 14 do 18 hodín a v sobotu 14. novembra od 8 do 12 hodín.

V nedeľu 15. novembra bude od 12 do 18 hodín v Bratislave centrom mesta jazdiť štýlová historická električka. Jazdy budú pre verejnosť zadarmo, posádka historickej električky bude záujemcom z radov cestujúcich poskytovať rovnaký informačný servis ako v stánkoch na staniciach.
„Dva doterajšie ročníky Dňa bez dlhov preukázali, že mnoho ľudí sa dostane do finančných problémov predovšetkým vďaka nedostatku informácií. Napriek tomu, že sa Slováci všeobecne hanbia o svojich problémoch hovoriť, mnoho z nich prekonalo svoj strach, nechalo si od našich odborníkov v stánkoch poradiť a dlhy začalo aktívne riešiť“ hovorí Markéta Fixová zo spoločnosti KRUK.

V minulých rokoch využilo možnosti poradiť sa bezplatne o svojej finančnej situácii v stánkoch viac ako 800 ľudí. Očakávame, že aj tohtoročný Deň bez dlhov priláka do informačných stánkov a do historickej električky stovky ľudí, ktorí sa budú zaujímať o konkrétne možnosti riešenia svojej situácie.

Deň bez dlhov sa koná tiež na v Českej republike (15. novembra), v Poľsku a Rumunsku (17. novembra).