Poslanie

Každý deň pomáhame našim klientom riešiť ich ťažkú finančnú situáciu a nesplatené dlhy. Deň bez dlhov je ale pre nás niečo viac. Je to deň, kedy môžeme vďaka našim skúsenostiam pomôcť úplne každému zo širokej verejnosti. Ktokoľvek má možnosť sa na nás obrátiť a svoju situáciu začať riešiť.
Deň bez dlhov má pre nás i osvetový charakter, chceme všetkým ukázať, že to ide a pokiaľ sa každý zvládne postaviť situácii čelom a začne ju riešiť, môže sa z dlhov dostať!
Takto pomáhame v rôznych podobách v České republike už 10. rokom, na Slovensku 9. rokom.
Za tú dobu sa na našich stánkoch, ktoré pôvodne boli na staniciach a neskôr na pobočkách Úradu práce, vystriedali tisíce ľudí. Riešili svoju situáciu s našimi poradcami alebo poradcami našich partnerských organizácií (napríklad z Asociácie občianskych poradní, centra Rubikon, Poradni pri finančnej tiesni a mnohých ďalších), telefonovali na bezplatnú telefonickú linku alebo nám písali cez kontaktný formulár.
Sme radi, že môžeme Deň bez dlhov pre verejnosť organizovať a že existuje deň alebo mesiac, ktorý každému pripomenie, že do dlhov sa môže dostať každý, ale cesta von z dlhov je tu tiež pre všetkých.

Tím KRUK Česká a Slovenská republika
(organizátor akcie Deň bez dlhov)